V Chlumu se náš válec nezasekl.

08.11.2016 16:09

Chlum u Třeboně - Nová Ves    0:5 (0:4)

Na špatném terénu a v tuhé zimě sehráli naši borci klání, ve kterém od začátku zápasu diktovali tempo hry. Už ve 3. minutě se u brankové lajny dobře prosmíkl Graman a přihrávkou pod sebe předložil Neumannovi, jenž se z malého vápna nemýlil, 0:1. O deset minut později vyvezl míč Boháč, narazil si s Neumannem, prokličkoval mezi obránci a placírou uklidil balón k přední tyči, 0:2. Po půl hodině zvýšil na 3:0 Neumann, když krásnou střelou nedal gólmanovi šanci. Nejhezčí akcí zápasu byl čtvrtý gól před kocem poločasu. Novák zasprintoval u lajny s míčem na noze, poté vnikl do vápna a na zlatém podnose předložil Brožkovi, který si se snadným úkolem poradil, 0:4. Domácí si v prvním poločase vypracovali jedinou příležistost, ale brankář Bartizal nedovolil hostům skórovat, poté co vytáhl reflexivní zákrok.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s klidnou hlavou. Prostřídali jsme všechny hráče včetně gólmanů. Matěj Pešta si odbýval premiéru a blýskl se i skvělým zákrokem. V 80. minutě domácí zahrávali přímý kop, jenž Pešta vytáhl z levého horního rohu na břevno a dorážku domácí útočník nezvládl, když hlavou zakončil mimo. Druhý poločas tolik fotbalové krásy nepřinesl, bylo to zaviněno i vlivem střídání. I tak se Neumannovi mladšímu povedl zkompletovat hattrick, když postupoval sám na bránu a střelou po zami nazadní tyč upravil stav na 0:5.

Chlum celkově nekladl velký odpor, a tak jsme si došli pro pohodové a zároveň povinné vítězství.